Kategórie Info Kontakt Login Košík
0

Aký je rozdiel medzi rohovou sedačkou a pohovkou? Vyberte si správne!

31. 10. 2023

Prostredie nášho domova odráža nielen náš vkus, ale aj náš životný štýl. Či už ide o minimalistický alebo industriálny štýl alebo vintage vzhľad, každý z nás má svoj vlastný jedinečný vkus, ktorý sa odráža v našom domove. A v tejto súvislosti zohráva nábytok a najmä pohovky a sedacie súpravy kľúčovú úlohu. Aký je však medzi nimi rozdiel? Ako sa rozhodnúť, či je pre nás vhodná pohovka alebo rohová sedačka? Poďme sa teda ponoriť do tejto otázky a venovať sa jej presnejšie.

 

                           

 

 

Rohová pohovka je typ nábytku, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zmestil do rohu miestnosti. S jej pomocou môžete efektívne využiť priestor a zároveň poskytnúť dostatok miesta na pohodlné sedenie pre väčší počet osôb. Je ideálna pre veľké rodiny alebo pre tých, ktorí často prijímajú hostí. Pre vás, milovníkov filmov s priateľmi, je teda ideálnou voľbou.

Predstavte si to. Je piatok večer, vaši priatelia práve prišli na návštevu na dlho očakávaný filmový maratón. Všetci sa usadia na vašu rohovú sedačku, kde je pre každého dostatok miesta a nikto sa necíti stiesnene. Zároveň máte všetko občerstvenie na dosah ruky na stole, ktorý je pre každého ľahko prístupný. To je pohodlie a praktickosť, ktoré ponúka rohová sedačka.

                                         

 

Na druhej strane interiéru sa nachádza pohovka, zvyčajne menších rozmerov, ktorá poskytuje priestor pre 2 až 3 osoby. Tento kus nábytku je skvelou voľbou pre kompaktné bývanie alebo pre tých, ktorí uprednostňujú oddych v súkromí vlastnej izby. Pohovka vám ponúka možnosť vytvoriť si útulný kútik, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni pri pohári dobrého vína alebo sa ponoriť do sveta svojich obľúbených kníh.

                                                                   

 

V súčasnosti sme svedkami rastúceho trendu veľkých obývacích izieb, v ktorých možno umiestniť viac pohoviek, dokonca aj oproti sebe, a vytvoriť tak funkčný priestor skvelý na stretnutia s rodinou alebo priateľmi.

 

                   

 

Neexistuje však správne alebo nesprávne rozhodnutie pre jednu alebo druhú možnosť. Výber je úplne v rukách vašich potrieb a možností priestoru. Ak dávate prednosť spoločenskému posedeniu a pohodliu, potom bude pre vás najlepšou voľbou rohová pohovka. Ak však dávate prednosť niečomu menšiemu a útulnejšiemu, potom bude pre vás ideálnou voľbou pohovka.

Či už si vyberiete rohovú sedačku alebo pohovku, je dôležité, aby vyhovovala vašim potrebám a priestoru. Takže či už ide o rohovú pohovku, alebo pohovku, obe môžu byť pri správnom použití skvelým doplnkom vášho domova.


Diskusia

Pridať reakciu

Vaše meno:*
 
Váš e-mail:*
   
Text komentára:*
 
Ochrana proti spamu: vložte 3 znaky z obrázka
image  

Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.

instagram
Aby sme Vám mohli v tomto eshope ponúknuť kvalitné služby a pokročilé funkcie, využívame cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním . Pre viac informácií o cookies a ich prípadnom blokovaní navštívte článok Pravidlá ochrany osobných údajov